czwartek, 12 marca 2015

Wiosna idzie...

Macie jakieś ptasie plany na wiosnę? Ja mam trochę. :) Chcę się wybrać w parę miejsc, niestety będę mogła to zrobić dopiero w kwietniu.

Błota Rakutowskie (Jezioro Rakutowskie) - raczej wątpię, że być może ktoś z Wam kiedyś był w tym miescu i mógłby mi co nieco doradzić... Mam zamiar pojechać tam na początku kwietnia, uzbrojona w lornetki i aparat. 

Jezioro Okręt - zbiornik niedaleko Łowicza. Chcę się tam wybrać ze SP 7 z Łodzi pod koniec kwietnia (Ok, zmiana planów. Jednak będę musiała wybrać się sama, gdyż termin mi nie pasuje. Wybiorę się gdzieś w pierwszym tygodniu kwietnia).

Zbiornik Jeziorsko - oczywiście :) Nie jestem jednak pewna jednej ważnej rzeczy. Po pierwsze - czy ktoś z Wam tam był? Gdzieś przeczytałam, że chyba do sierpnia jest tam zakaz wstępu ze względu na okres lęgowy. Pamiętam jednak, że ostatnio byłam tam pod koniec lipca,  na tamie. Czy ktoś może mi doradzić? 

Wisła - okolice Płocka. Będę szukać wszystkiego skrzydlatego, bo dokładnie nie wiem, co tam spotkam. Mają jednak pojawić się żurawie. Może ktoś z Was był i wie co nieco?

Dolina Słudwi i Przysowy - ten obszar też bardzo mnie zainteresował. Chciałabym się tam wybrać, kiedy będę jechać nad Okręt, przeczytałam, że to niedaleko. Będę usiała jednak dokładniej poszukać, gdzie ta ostoja się znajduje.

Sulejowski i Spalski Park Krajobrazowy - obydwa znajdują się dość blisko, więc chciałabym się tam wybrać. Niestety to nie jest jeszcze pewne, zobaczymy.

Punkty mogą być na bieżąco dopisywane.

* * *

Pogoda ostatnio jakoś świetnie nie doposuje. Było parę ładnych dni - niestety dzisiaj znowu padało i yeraz zapowiadają kilka deszczowych dni. Ptasich oznak wiosny też nie widziałam... Może ze względu na to, że mieszkam w dużym mieście i aktualnie nie mam możliwości pojechać na wieś...

Budki jednak już oczyszczone i gotowe na przyjęcie nowych ptasich lokatorów :)

Na koniec mój rysunek, który wysłałam na konkurs plastyczny zimowego ptakoliczenia, który organizowała SP 14 w Gdańsku. Niestety nic nie wygrałam.
Zimowy gil

Pozdrawiam, wilga02


16 komentarzy:

 1. Jaki śliczny gil! Nie martw się, że nic nie wygrał, w plastyku by Ci niejedna osoba zazdrościła takich prac. :) Jaka technika?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że Ci się podobaja. Tak szczerze to jestem z niego zadowolona. :) Malowany farbami akwarelowymi i akrylowymi. Taka mieszanka :)

   Usuń
 2. Piękny gil! Masz wspaniały talent, ja takiego bym nie potrafił namalować:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) A tam, dlaczego od razu byś nie potrafił? Trzeba spróbować :)

   Usuń
 3. Fajne plany, nigdy tam nie byłem....
  Ja na wiosnę mam pojechać do rezerwatu Hortobagy i nad Biebrzę, mam nadzieję, że to wypali:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hortobagy? Musiałam sprawdzić, gdzie to jest, bo szczerze, to nie wiedziałam i... zazdroszczę takiej wycieczki :) Trzymam kciuki, by wypaliła! No i bardzo chciałabym pojechać nad Biebrzę, nigdy nie byłam.

   Usuń
 4. Rezerwat Hortogaby? Czy to nie rezerwat znajdujący się na Węgrach;)?

  OdpowiedzUsuń
 5. Pieknie Ci ten giluś wyszedł a wycieczki na pewno wypalą:)pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję i również pozdrawiam! :)

   Usuń
 6. Ja chcę jechać nad Biebrzę i w dużo innych miejsc- długo by wymieniać :)
  Gil jest rewelacyjny- wielki talent!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ooo... Ja też chcę nad Biebrzę, ale to dla mnie trochę za daleko :(
   Dziękuję!

   Usuń

Dziękuję Ci za komentarz! Cieszę się, kiedy pojawiają się nowe, czytanie ich sprawia mi dużą przyjemność. Jeśli masz jakieś uwagi lub spostrzeżenia na temat danego wpisu, zostaw wiadomość! Na komentarze i pytania czytelników zawsze odpowiadam. :)