piątek, 23 stycznia 2015

Pusto

Jak u Was?
U mnie ostatnio nic się nie dzieje - nawet zdjęć nie mam do wstawienia. Ptaków (prócz tych mieściuchów, oczywiście, ale ostatnio one też się chowają) zbytnio nie widać. Chociaż muszę przyznać, że ostatnio sikorki się rozśpiewały rano. Dziś w nocy nieco spadł śnieg - co dało piękny efekt, znacznie przyjemniej patrzy się na szare drzewa i budynki przykryte leciutką, białą warstwą puchu.
Ja od jakiegoś czasu gorliwie poszukuję jemiołuszek - muszę je zobaczyć w tym roku! Dziś się nie udało, może innym razem. Chciałam się wybrać w weekend na ptakoliczenie, jednak nie mogę jechać. :( Ktoś idzie?

Jednym słowem (a raczej dwoma): trochę pusto. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie wybiorę się na jakieś poszukiwania. Tak naprawdę, to nawet nie ma o czym pisać, jednak wstawiłam ten wpis, by urozmaicić trochę codzienną monotonię. Od drugiego lutego (piątego mam urodziny!) mam ferie, więc postaram się jak najlepiej wykorzystać ten wolny czas :) Mam już zaplanowane wycieczki, na jakąś może uda się pojechać.

A tu moja komputerowa bogatka, może się Wam spodoba (zauważyłam, że ostatnio za dużo wstawiam swoich rysunków, a mało piszę o obserwacjach... Muszę to nadrobić.):

Pozdrowionka,
Marta (wilga02)

13 komentarzy:

 1. A u mnie przelatujących gęsi z dnia na dzień coraz więcej. musiałbym zobaczyć czy coś na pustych stawach ląduje. Ciekawe tylko kiedy czas wygospodaruję, bo nowa praca idealnie zajmuje wolny czas :( Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zazdroszczę tych gęsi ;) Na pewno będzie dużo czasu w ferie :) Pozdrawiam.

   Usuń
 2. U mnie też pusto oprócz standartu karmnikowego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja wywiesiłam kulę, ale raczej nic nie przylatuje, parę razy były sikorki.

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Ech, słabo. Nie byłam na żadnej wycieczce ani wczoraj, ani dzisiaj. No chyba, że by liczyć dzisiejszy spacer do parku ;) Szukałam jemiołuszek, jednak nie udało się ich upolować (choć wydawało mi się, że je słyszałam!). Kawki, łabędź niemy, krzyżówki, gawrony, no i stadko gili, może z 10. A u Ciebie?

   Usuń
  2. Byłem tylko w "swoim" rejonie. Za dwa dni był z 40 kwiczołów, sikorki, gile, gróbodzioby, modraszki, kosy, dzięcioł, wróble, mazurki, sójki, sroka, sosnówka, szczygieł i chyba tyle.

   Usuń
 4. Ja często jemiołuszkę widzę na Głodu więc i ty możesz spotkać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja podczas ostatniej wycieczki do parku szukałam wszelkich owocowych drzewek, jednak po jemiołuszkach ani śladu... Dziękuję za odwiedziny :)

   Usuń
 5. Niedługo wiosna..ptaków będzie więcej:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak, tak :) Na wiosnę mam już zaplanowane parę wycieczek... :)

   Usuń
 6. A jakie to będą wyprawy? :) pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na wiosnę? Na pewno chcę się ponownie wybrać nad Jeziorsko, może gdzieś indziej? Na pewno pojadę też na jakąś wycieczkę ze SP 7 z Łodzi, tam organiuzują różne ptasie wyjazdy z przewodnikami :) Link: http://www.sp7.edu.lodz.pl/G17.HTM

   Usuń

Dziękuję Ci za komentarz! Cieszę się, kiedy pojawiają się nowe, czytanie ich sprawia mi dużą przyjemność. Jeśli masz jakieś uwagi lub spostrzeżenia na temat danego wpisu, zostaw wiadomość! Na komentarze i pytania czytelników zawsze odpowiadam. :)