środa, 22 kwietnia 2015

Co to za mewa?

Mam małą prośbę o oznaczenie tej mewy. Wstawiłam (już dawno) na "Forum Przyroda", jednak nikt mi nie odpowiedział. Może ktoś tutaj mógłby mi pomóc? Jest to zdjęcie z tamtych wakacji, z Pienin. Wydaje mi się, że jest to to białogłowa. Na zbliżeniu oko jest ciemne, mewa ma dość długie nogi i skrzydła. Brak czerwonej obwódki wokół oka (na zbliżeniu w komputerze jej nie widać), wyklucza romańską. Poza tym nogi są w żółtawym odcieniu, co także w sumie wyklucza srebrzystą (jedynie nie podgatunek bałtycki, ale zdjęcie z gór z kolonii). Prosiłabym jednak o potwierdzenie kogoś bardziej doświadczonego.

Jeżeli komuś by coś wpadło do głowy byłabym bardzo wdzięczna :)

Z góry bardzo dziękuję.
Pozdrawiam.

9 komentarzy:

 1. i hope someone can i.d. it for you. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. I also hope that. Gulls are difficult to identify, so many species and they look different in different ages.

  OdpowiedzUsuń
 3. Hmm... stawiałbym na mewę białogłową, bo dużo cech do niej pasuje...

  OdpowiedzUsuń
 4. Na mewach się niestety nieznam:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Daj najlepiej na przyroda.org:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli na Forum Przyroda? Już wstawione :)

   Usuń
 6. It looks like it is a Caspian Gull, but, who can tell.

  OdpowiedzUsuń
 7. To dorosla mewa bialoglowa (proporcjonalnie dlugi dziob, wyprostowana postawa, dlugie nogi i ciemne oko). To najbardziej pospolita duza mewa w PL. Ogolnie to sa 3 bardzo podobne duze mewy ktore moga sprawiac problemy z identyfikacja: (zwlaszcza mlode) romanska, bialoglowa i srebrzysta.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję Ci za komentarz! Cieszę się, kiedy pojawiają się nowe, czytanie ich sprawia mi dużą przyjemność. Jeśli masz jakieś uwagi lub spostrzeżenia na temat danego wpisu, zostaw wiadomość! Na komentarze i pytania czytelników zawsze odpowiadam. :)